Jury

portret

Katarzyna Flak

Absolwentka Zarządzania w Sztuce Kulturze i Turystyce Poprzemysłowej na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Menadżer sztuki i animatorka kultury. Współautorka i realizatorka licznych projektów kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i sportowych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury. Z zamiłowania fotografka, ciekawa świata i ludzi, miłośniczka Śląska.

 


Ireneusz Borowski

Ireneusz Borowski

Projektant graficzny oraz fotograf dokumentalny. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Wykładowca na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz Wydziale Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W latach 2010–2014 nauczyciel w Policealnej Szkole Fotografii „Fotoedukacja”.


avatar

Krzysztof Gołuch

Urodzony w Rudzie Śląskiej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Bielsku-Białej, Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, uczestnik projektu foto­graficznego Opava na progu nowego tysiąclecia (Opava na prohu noveho tisicileti) – projekt realizowany przez Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (Republika Czeska). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Na co dzień mieszka i pracuje w Knurowie.

 


Robert Hościło

Robert Hościło

Zawodowy fotograf, na co dzień wykonujący sesje studyjne oraz organizujący warsztaty fotograficzne. Uwielbia podróżować i nurkować w dalekich zakątkach naszego globu. Interesuje się fotografią podróżniczą, podwodną, studyjną i portretem. Współpracował z National Geographic i jest założycielem największej Grupy fotograficznej na Śląsku – TRON Śląski Klub Fotograficzny. Dzięki współpracy z wieloma firmami w branży fotograficznej oraz fotografami, z powodzeniem realizuje się jako organizator imprez, warsztatów, wyjazdów i plenerów fotograficznych w kraju i za granicą. Ceni solidne podstawy, indywidualne podejście do tematu fotograficznego oraz emocje, które autor zdjęcia przekazuje w fotografii.

 


Piotr Muschalik

Piotr Muszalik

Artysta fotografik, absolwent katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 1993 u prof. Tomasza Jury). Kierownik w Pracowni Fotografii i profesor nadzwyczajny na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się fotografią kreacyjną i dokumentalną. Tworzy cykle fotograficzne. Interesuje go fotografia jako medium plastyczne, które jest polem eksperymentów formalnych i warsztatowych. Czerpie inspiracje z klasycznej fotografii, próbując wzbogacić ją o nowe formy graficzne. Jest autorem wydawnictw albumowych i katalogów o Śląsku. Współpracował z Lechem Majewskim przy filmach “Krew poety” i “Młyn i krzyż”.
Jest autorem wielu wystaw, albumów i projektów dydaktycznych. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą.

 portret

Dariusz Walerjański

Historyk, muzealnik, członek Wojewódzkiej Rady ds. Ochrony Zabytków, Przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa w Zabrzu. Zajmuje się społecznie i zawodowo edukacją oraz popularyzacją dziedzictwa kulturowego, szczególnie obiektami przemysłowymi i zabytkami kultury żydowskiej na terenie województwa śląskiego. Za wieloletnią działalność nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotą odznaką „Za opiekę nad Zabytkami”.