Katarzyna Flak
Absolwentka Zarządzania w Sztuce Kulturze i Turystyce Poprzemysłowej na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Menadżer sztuki i animatorka kultury. Współautorka i realizatorka licznych projektów kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i sportowych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury. Z zamiłowania fotografka, ciekawa świata i ludzi, miłośniczka Śląska.
Ireneusz Borowski
Projektant graficzny oraz fotograf dokumentalny. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Wykładowca na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz Wydziale Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. W latach 2010–2014 nauczyciel w Policealnej Szkole Fotografii „Fotoedukacja”.
Krzysztof Gołuch
Urodzony w Rudzie Śląskiej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Bielsku-Białej, Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, uczestnik projektu fotograficznego Opava na progu nowego tysiąclecia (Opava na prohu noveho tisicileti) – projekt realizowany przez Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (Republika Czeska). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Na co dzień mieszka i pracuje w Knurowie.
Robert Hościło
Zawodowy fotograf, na co dzień wykonujący sesje studyjne oraz organizujący warsztaty fotograficzne. Uwielbia podróżować i nurkować w dalekich zakątkach naszego globu. Interesuje się fotografią podróżniczą, podwodną, studyjną i portretem. Współpracował z National Geographic i jest założycielem największej Grupy fotograficznej na Śląsku – TRON Śląski Klub Fotograficzny. Dzięki współpracy z wieloma firmami w branży fotograficznej oraz fotografami, z powodzeniem realizuje się jako organizator imprez, warsztatów, wyjazdów i plenerów fotograficznych w kraju i za granicą. Ceni solidne podstawy, indywidualne podejście do tematu fotograficznego oraz emocje, które autor zdjęcia przekazuje w fotografii.
Arkadiusz Ławrywianiec
Urodzony w Opolu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Fotografią zajmuje od 1986 roku, kiedy to wykonał własnoręcznie pierwszą odbitkę. W latach 1994-2015 pracował w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter. Od 2016 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Od 2009 uczy w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 jest członkiem ZPAF. Od 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, a zarazem jest członkiem Zarządu Głównego ZPAF. Autor i współautor wystaw w Polsce i za granicą (Francja, Czechy, Macedonia, Niemcy). W latach 2011 i 2013 był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury. Jest pomysłodawcą cyklu wystaw międzynarodowych „OKO Ostrava – Katowice – Opava”. Prowadzi cykl spotkań pt „Porozmawiajmy o…” w Galerii Katowice ZPAF Okręg Śląski. Jest współautorem reaktywowanego konkursu Śląska Fotografia Prasowa organizowanego prze Bibliotekę Śląską, w którym to konkursie w latach 2006, 2017, 2018 i 2019 był jurorem, a w 2020 roku przewodniczącym kapituły. W latach 2019 i 2020 był jurorem w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej. Od 2021 roku jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów Horizons Collectif. Zajmuje się głównie reportażem i dokumentem fotograficznym. Jest autorem albumów fotograficznych: „Tajemnice pracowni” i „Kiduszin Nisuin”.
Piotr Muschalik
Artysta fotografik, absolwent katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 1993 u prof. Tomasza Jury). Kierownik w Pracowni Fotografii i profesor nadzwyczajny na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się fotografią kreacyjną i dokumentalną. Tworzy cykle fotograficzne. Interesuje go fotografia jako medium plastyczne, które jest polem eksperymentów formalnych i warsztatowych. Czerpie inspiracje z klasycznej fotografii, próbując wzbogacić ją o nowe formy graficzne. Jest autorem wydawnictw albumowych i katalogów o Śląsku. Współpracował z Lechem Majewskim przy filmach “Krew poety” i “Młyn i krzyż”.
Jest autorem wielu wystaw, albumów i projektów dydaktycznych. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą.
Dariusz Walerjański
Historyk, muzealnik, członek Wojewódzkiej Rady ds. Ochrony Zabytków, Przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa w Zabrzu. Zajmuje się społecznie i zawodowo edukacją oraz popularyzacją dziedzictwa kulturowego, szczególnie obiektami przemysłowymi i zabytkami kultury żydowskiej na terenie województwa śląskiego. Za wieloletnią działalność nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotą odznaką „Za opiekę nad Zabytkami”.